Evaluatie opleidingen Maatschappij + Gezondheid vanaf wijzigingen in 2019, 2023-2024
Duur: apr 2023 - feb 2024
Achtergrond
Sinds 2019 zijn artsen in opleiding (aios) Maatschappij + Gezondheid (de profielen en tweede fase) in dienst bij de Stichting SBOH, een semipublieke organisatie, net als de aios voor de opleidingen huisartsgeneeskunde, specialisten ouderengeneeskunde en de arts verstandelijk gehandicapten. In 2019 is ook het curriculum voor deze opleidingen gewijzigd. Daarom is de behoefte ontstaan deze opleidingen te evalueren en de aios die de opleidingen volgen te vragen wat zij van de opleiding vinden.
Doel
Inzicht in meningen van aio’s artsen in opleiding (aios) Maatschappij + Gezondheid. Deze evaluaties hebben als doel om de opleiding waar nodig te verbeteren en zo goed mogelijk te laten aansluiten bij de beroepspraktijk.
Methode
We houden een enquête onder aios en alumni van de opleiding Maatschappij + Gezondheid en houden focusgroepen met alumni.
Resultaat
Rapportage met de uitkomsten aangaande de kwaliteit van de opleiding Maatschappij + Gezondheid en de aansluiting ervan op de arbeidsmarkt, evenals een methodologische verantwoording.